¬ Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

dudak dolgusu  dudak dolgusu

Dudak Dolgusu

Dolgun ve  etli  dudaklar, genç, güzel, sağlıklı ve zinde görünümün bulgularından birisi olarak kabul edilmektedir. Gerek doğuştan gelen   gerekse ilerleyen yaşa bağlı  olarak dudaklarınız ince olsun, bir çok teknikle dudaklarınızı kalınlaştırmak, dolgun ve etli   görünüme kavuşturmak mümkündür. Dudak dolgusu bu işlemlerin başında gelmektedir.

 

Dudak dolgusu için kimler iyi adaydır?

Dudaklarınız doğuştan ince yapılıysa ve gülünce kayboluyorsa, 

Yaşınız ilerledikçe dudaklarınız inceliyor ve dolgunluğunu kaybediyorsa,

Üst dudakta diklemesine uzanan ince çizgileriniz varsa 

Dudaklarınızın ince ve orantısız olduğunu düşünüyor ve dudak şeklini değiştirmek istiyorsanız

Dolgun dudaklar yüz güzelliğinize güzellik katacaksa çok iyi bir adaysınız demektir.

 

Dudak dolgusu için kullanılan yöntemler nelerdir?

Dudak kalınlaştırma amacıyla farklı yöntemler kullanılabilir.  Bu yöntemlerden size en uygun olanınını doktorunuz size önerecektir. En sık kullanılan yöntem hyaluronik asit içeren  dolgularla yapılan dudak kalınlaştırma ve şekillendirme işlemidir. Bir diğeri ise yağ enjeksiyonu ile yapılan dudak kalınlaştırmadır. Bunların dışında cerrahi olarak kalıcı dudak kalınlaştırma işlemleride yapılmaktadır.

 

Dudak dolgusu işlemi ağrılı mıdır?

Dudak dolgusu öncesi dudakların iç kısmına yani  mukozalara yapılacak çok sınırlı lokal anestezik enjeksiyonu dudakları uyuşturur.  Neredeyse ağrısız diyebileceğimiz  lokal anestezi uygulaması  dudak dolgu  işlemini çok konforlu hale getirir. Bunun dışında emla gibi kremlerlede uyuşturma işlemi için kullanılabilir. 

 

Dudak kalınlaştırma işlem nasıl yapılır?

Dudakların uyuşturma işlemi  tamamlandıktan sonra işlem öncesi yapılan değerlendirmeye bağlı olarak  hyalüronk asit içeren enjektörler takılı ince iğnelerle  dudak ile cilt sınırına enjeksiyon yapılarak dudak kontürleri belirginleştirir. İçe ve aşağı bakan dudak kenarlarını dışa ve yukarı dönük hale getirip üzgün ve  sönük dudak görüntüsünü düzeltip  dudaklara genç görünüm kazandırır. Takiben kırmızı dudak mukozasına enjeksiyon yapılarak hacim kazandırılır, bu işlemde dudaklara dolgun ve etli görünüm kazandırır. Üst ve alt dudak sırasıyla doldurulur. Bazen sadece üst dudağı kalınlaştırmak yeterli olabilir. Dolgu miktarını ihtiyaçlar ve sizin isteğinizi göz önüne alıp ona göre belirlenir ve enjekte edilir. Amaç abartılı görünümden uzak doğal sonuçtur.  

 

Dudak kalınlaştırma işlemi ne kadar sürmektedir ve sonrası nasıl olur?

Dolgu işlemi  20-30 dakika sürmektedir. Dolgu işlem sonrası normal yaşantınıza hemen  dönebilirsiniz. Ertesi gün hafif ödem şişlik ve nadiren morluk olabilir.  Bu 2-3 günde kaybolur. İşlem sonrası saat başı 10 dakika buz uygulama bunları önlemede faydalı olacaktır.

 

Dudak kalınlaştırma işlemi ne kadar sure  kalıcıdır?

Hyalüronik asit içeren dolgu maddeleriyle yapılan dudak kalınlaştırma işlemi kişiden kişiye değişmekle beraber 6-12 ay  süre ile kalıcı olabilmektedir. 

 

Dudak estetiğim çok belli olacak mı?

Amaç abartılı görünümden uzak doğal sonuçtur.  Hastalarımız en çok ördek dudak görüntüsünden çekinmektedirler. Dudak kalınlaştırmada ördek dudak kaçınılmaz son değildir. Enjekte edilecek dolgu miktarını  ihtiyaçlar, kişinin isteği göz önüne alınarak belirlenir ve ustalıkla enjekte edilirse dolgun, etli ama doğal  dudaklara sahip olursunuz. Bu sayede  genç, güzel, sağlıklı ve zinde görünüme kavuşursunuz.  Doğal sonuçları  çok önemsiyoruz.

 

En güzel dudaklı ünlü kadınlar ?

Angelina Jolie, Jessica Alba, Scarlett Johansson, Rihanna, Kylie Jenner, Eva Mendes, Kerry Washington, Georgia May Jagger, Kim Kardashian, Solange Knowless. En güzel  ve en çok sahip olunmak istenen dudaklar listesini   bu ünlü 10 kadın oluşturmaktadır. Sizin ki kim?

 

 

Prof.Dr. Muhitdin Eski