•  
 •  

Burun Estetiği Revizyonu

Revizyon Burun Ameliyatı ve Revizyon Burun Estetiği Fiyatları:

Geçirilmiş burun ameliyatı sonrası görünümün planlanan veya istenilen şekilde olmaması, travma gibi diğer nedenlerle burunda şekil bozukluğu oluşması veya fonksiyonel problemler nedeniyle yapılan ikincil burun ameliyatlarına revizyon burun ameliyatı denmektedir. Revizyon rinoplasti ismi de verilen burun estetiği revizyon ameliyatları sıklıkla aşağıdaki nedenlerle yapılır.

 • Burun ucunun sivri olması, burun ucunun top varmış gibi geniş görünümü, asimetrik olması
 • Mandala sıkıştırılmış burun görünümü (Pinched Nose): Burun ucunu inceltmek için burun ucu kıkırdakların çok fazla alınması, dikişlerle çok fazla sıkıştırılması sonucu oluşur.
 • Kuş gagası görünümde burun: kemik kemerin alınıp uctaki kıkırdağın alınmadığı durumda ortaya çıkar.
 • Burun ucunun düşmesi: burun ucu destetiğnin az olması yada mukozal fazlalık sonrası ortaya çıkar Burun deliklerinin büyük olması: Burun kemerinin alınması ancak burun ucunda yeterli küçültme ve şekillendirme sağlanamaması sonucu çıkar . 3-boyutlu şekillendirme ve küçültme bu sorunu çözer.
 • Burun sırtını çok oyuk, kavisli olması, burun ucunun çok kalkık olduğu ve burun deliklerinin önden göründüğü ( Domuz burunu görünümü)ve burnun 100 metreden estetikli olduğunun fark edildiği estetikli burun y
 • Burnun uzun kalması
 • Burnun yüze oranla büyük kalması
 • Burun sırtında kıkırdak çıkıntı, çökme gibi düzensizlikler
 • Burun kanatlarının geniş kalması, asimetrik olması yandan bakıldığında kanatların yukarıda olması ( alar retraksiyon)
 • Nefes almada güçlük, tıkanıklık gibi fonksiyonel problemler

Başarısız bir ameliyat geçirdiğini düşünenlerin yaklaşımı nasıl olmalı?

Öncelikle olarak ilk ameliyatı yapan doktorunuza başvurmanız önemlidir. Onun tavsiyelerini takip edin, sabırlı olun ve onun sorunu çözmesini isteyin. En az sizin kadar o da sorunun çözülmesini istemektedir. Ancak bazı hastalar revizyon konusunda uzmanlaşmış doktor arayabilmektedir. Bu nedenle revizyon burun estetiği ameliyatına karar verirken çok iyi düşünülmeli ve her zaman bu konuda deneyimli bir estetik plastik cerraha ulaşmak akılcıdır.

Revizyon burun ameliyatı ne zaman yapılmalı?

Burun estetiği revizyon ameliyatında zamanlama herşeydir. Revizyon burun ameliyatı için en az 1 yıl beklenmelidir. Bazen basit şekil bozuklukları için 6 ay bekleme yeterli olabilir. Burun ameliyatı sonrası oluşan ödemin önemli bir kısmı hızla kaybolurken, tamamının kaybolması 1 yılı bulabilmektedir. Aynı zamanda burun dokusundaki skar dediğimiz iyileşen dokunun yumşaması da zaman gerektirmektedir. Bu skar yumşamadan yapılacak girişim, ameliyatta yeterli düzeltme yapılmasını engelleyebilir. Erken yapılan burun revizyon ameliyatları daha fazla şişlik ve uzun süren ödeme yol açabilir.Bu nedenle burun revizyon ameliyatında aceleci olmamak gerekir. Doktorunuzun en uygun revizyon zamanı için vereceği karar önemlidir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı:

Burun revizyon ameliyatları herbir hasta için farklılık gösterir. Şekil bozukluğu burun kemikleri yani üst 1/3 bölümünde, burun sırtınında yada burun ucununda olabilir. Bazen de burnun büyük kalması yada çok küçük kalması gibi burnun tamamını içine alabilir. Bu nedenle problemler tam olarak ortaya konulmalıdır. Bu durum ayrıntısıyla karşılıklı konuşulmalı ve ortak bir karara varıldıktan, sonra ameliyat hazırlıklarına geçilmelidir. Burun estetiği revizyonu soruna yol açan şekil bozukluğu neyse ona yönelik yapılmalıdır. Yapılan düzeltme herzaman hastaya özgü olmakta ve her bir hastada değişiklik göstermektedir. Bu nedenele burun revizyon ameliyatlarının biri diğerine benzemez.

Burun estetiği revizyonu lokal yada genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Bazı küçük şekil bozuklukları lokal anestezi altında 15-20 dakikalık basit bir girişimle düzeltilebilir. Burun sırtı yan duvardaki sınırlı düzensizlikler ameliyata gerek kalmadan burun dolgusu ile düzeltilebilir.

Burundaki şekil bozukluğu ileri ise revizyon işlemi primer yani ilk burun ameliyatlarından daha komplike olabilir ve daha uzun sürebilir. Revizyon ameliyatlarında amaç foksiyonel ve estetik onarımı sağlamaktır. Burun büyükse küçültülebilir, küçükse yüze orantılı olacak şekilde büyütülebilir. Eğrilikler, asimetriler, çökmeler düzeltilir. Nefes almakta güçlük varsa kıkırdak eklemeleri yapılarak hava yolu açııklığı sağlanır. Şekil bozukluğuna yolaçan fazla kıkırdakla alınabilir. Burun geniş kalmışsa daraltılabilir. Burun ucu düzeltilip kanatlardaki genişlik azaltılabilir. Sonuçta estetik ve fonksiyonel sorunların giderildiği yüze yakışan bir buruna ulaşılır.

Revizyon burun ameliyatlarında hangi teknik kullanılmalıdır?

Revisyon burun ameliyatları açık yada kapalı teknik kullanılarak gerçekleştirilebilir. Hangi tekniğin kullanılacağı konusunda estetik plastik cerrahınız sizi bilgilendirecektir. Açık veya kapalı teknik burun ameliyatlarının avantaj ve dezavantajları konusunda bilgi verecektir.

Doktorrunuzun sadece belli bir tekniği kullanıyor olması nedeniyle cerrah seçimi yapmayınız. Herbir revizyon burun ameliyatı farklıdır. Kendine özgü işlemler gerektrir ve birbirine benzemez. Bu nedenle tek bir teknik, revizyon burun estetiğindeki sorunları çözmeye yetmeyebilir.

Size yapılacak işlemi ayrıntısyla anlatan, aklınıza yatan, güvenebileceğiniz ve burun estetiği konusunda deneyimli estetik plastik cerrah seçimi yapınız.

Revizyon Burun Ameliyatı Fiyatları:

Revizyon burun ameliyatında deformitenin derecesi yani yapılması gereken işlemlerin zorluğu, ameliyat yapılacak hastane fiyat belirlemede önemli rol alır. Revizyon rinoplasti fiyatları herzaman ilk yapılan ameliyatlarda daha pahalıdır. Revizyon burun estetiği fiyatında doktorunuzun deneyimi de çok önemli rol almaktadır. Revizyon burun ameliyatı fiyatını belirlemek için ön görüşme ve burun muayenesi mutlaka gereklidir. Hastanın muayeneye gelemeyeceği durumlarda( şehir dışı, yurtdışı hasta) fiyat belirleme için fotoğraflarla yapılacak bir ön değerlendirme yardımcı olabilir. Ancak yüzyüze görüşme ve muayene esastır.

Revizyon burun ameliiyatı fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için iletişim sayfasından form doldurabilir yada 0312 285 80 70 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Prof.Dr.Muhitdin Eski