•  
  •  

Baby Botoks

Baby Botoks nedir?

Baby Botoks Ankara

Daha az botoks kullanılarak yapılan botoks uygulamasına “baby botoks “ adı verilmektedir. Baby botoks uygulamasında amaç ifadesiz ve donuk yüz görünümünden uzaklaşmaktır. Geleneksel botoks uygulamasında kaş arası, alın ve göz çevresine planlanan noktalara belli dozda (ünitede) botoks enjeksionu yapılmaktadır. Baby botoks uygulamasında ise planlanan bu alanlara daha az dozda botoks enjekte edilerek daha doğal sonuçların elde edilmesi amaçlanmaktadır.

Baby botoks uygulamasında göz çevresi alın ve kaş arasındaki kırışıklık çizgileri kaybolurken mimiklerin bir korunması amaçlanmaktadır. Böylece satnd-uplara, komedi proğramlarına konu olan donuk ifadesiz yüz görünümünden uzaklaşmak mümkündür. Aslında espirilere konu olan donmuş yüz görünümü deneyimsiz ellerde, kasların kuvvet analiz ve doz ayarlaması yapılmadan ezbere botoks uygulaması ile ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle baby botoks farklı bir botok uygulaması gibi sunulsa da deneyimli doktorların rutin uygulamalarından farklılık göstermez. Sadece uygulanan botoks miktarının kişişelleştirilerek daha az dozda uygulanmasıdır.

Medyatik botoks nedir? Baby botoks ile medyatik botok aynı işlem midir?

Baby botoksa medyatik botoks adı da verilmektedir. Medyatik botoks yada diğer adıyla baby botoks daha çok haber spikerlerinin, aktristlerin, oyuncuların mesleklerini icra ederken mimiklerini kullanmaya izin veren ancak kırışıklıkları azaltan bir uygulamadır. Baby botoks yada medyatik botoks uygulamasında kişinin talebi doğrultusunda enjekte edilen botoks miktarı kişiye göre ayarlanıp mimiklerin kaybolmadan doğal sonuç elde edilmektedir.

Baby botoks uygulaması sonrası duymak istediğimiz söz “sizde bir güzellik var” “sizde bir değişiklik var” ifadesidir. Mimikleri tamamen kaybetmeden donuk bakış oluşmadan da botoks yapılabilir.

Baby botoks sonucu nasıldır?

Baby botoks yada medyatik botoks uygulamasının sonucu daha doğaldır ve güzelliğinize güzellik katar.

Mikro botoks nedir?

Mikro botok özellikle boyun bölgesi başta olmak üzere yüz bölgesindeki çok ince kırışıklıklar için çok yüzeyel, dermis seviyesine 0.05 ünite botok enjeksiyonu yapıılan bir tür botoks uygulamasıdır. Mikro botoks uygulamasında çok ince yüzeyel kırışıklıkların giderilmesi amaçlanmaktadır. Özellikle normal botoks uygulamasında ek olarak alın bölgesine yapılacak mikro botoks uygulaması gözenekleri küçülterek ve cilde parlaklaık verir. Hastalar bu durumu botoks cildimi parlattı diye ifade ederler.

Botoks uygulaması cilde parlaklık verir mi?

Mikro botoks uygulaması cilde parlaklık verir gözenkleri küçülterek cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Baby botoks ile botoks arasındaki fark nedir?

Baby botoks ile botoks uygulaması aslında aynı amaca hizmet eden kırışıklıkları azaltan benzer yada aynı işlemlerdir. Baby botoks uygulamasında ise planlanan alanlara daha az dozda botoks enjekte edilerek kırışıklıklar kaybolurken mimiklerin korunması amaçlanmaktadır.

Ancak marketing amacıyla normal botoks uygulamasına farklı bir işlemmiş gibi baby botoks, mikrobotoks gibi isimler verilerek bir avantaj sağlanmaya çalışılmaktadır. Burada esas olan hastaların taleplerine göre botoks işlemi yapılmasıdır. Doktorunuzun yaklaşımı önemlidir.

Mikro bototks ve baby botoks aynı işlemler midir?

Mikro botoks ve baby botoks uygulamaları farklı amaçla uygulanmaktadır. Mikro botoks ince kırışıklıkarı azaltır ve gözenekleri küçülterek cilde parlaklık verir. Baby botoks ise mimikleri tamamen ortadan kaldırmadan derin kırışıklıkları azaltmak amacıyla uygulanmaktadır.

Ankara Baby Botoks


Ankara Baby Botoks Fiyatları