•  
  •  

Burun Deliklerini Küçültme

Burun estetiği Ankara ve ülkemizde en çok yapılan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Burun kanatları ve delikler güzel görünümlü bir burnun en önemli üniteleridir. Burun kanatlarının genişliği iki göz arası mesafe kadar olmalıdır. Kanatlar alttan bakıldığında eşkenar üçgen oluşturmalıdır. Burun delikleri ise hafif oval göz yaşı şeklinde olmalıdır. Oval yapı burun ucuna duğru içe doğru yaklaşır.

Burun delikleri küçültülebilir mi?

Burun deliklerinin büyük olması nedeniyle başvuran hastalara burun deliği küçültme ameliyatı yapılabilir. Burun deliği küçültme ayrı bir ameliyat olarak yapılabileceği gibi estetik burun ameliyatının bir parçası olarakta gerçekleştirilebilir.

Burun estetiği ameliyatlarında burun deliklerini küçültme ihtiyacı duyulursa değişik teknikler kullanılarak delikler küçültülebilir. 3-boyutlu burun şekillendirme ve küçültme işlemi ile çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu yöntem burun deliklerinin kontrollü bir şekilde küçülmesini sağladığı gibi kanat kıkırdaklarının zayıflatılmasını önleyerek nefes alma problemleri oluşmasını da önler.

Burun deliklerinin büyüklüğü estetik açıdan önemli olduğu kadar nefes almayı sağlaması açısından da sağlık için çok önemlidir. Burun deliklerinin aşırı küçültülmesi, burun kanatlarına destek veren kıkırdakların zayıflatılması nefes almayı güçleştirebilir. Bu nedenle burun ameliyatında estetik ve fonksiyonel denge her zaman sağlanmalıdır.

Burun deliği küçültme, burun kanatları küçültme , Ankara burun ucu küçültme ameliyatı fiyatı ile ilgili detaylı bilgi için iletişim sayfasından form doldurabilir yada 0312 285 80 70 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Prof.Dr.Muhitdin Eski