•  
  •  

Ankara Botoks Fiyatları

Ankara Botoks Fiyatları

Botoks nerelere uygulanabilir?

Alın bölgesindeki yatay çizgiler, iki kaş arasında yer alan ve çatık kaş görünümüne yol açan çizgiler, kaşların dış kısmının yukarı kaldırılması, göz etrafında yer alan kaz ayağı çizgileri, dudak köşelerinin yukarıya kaldırılması, boyundaki yatay çizgilerin ve dikey bantların tedavisi azaltılması amacıyla kullanılabilir. Deneyimli ellerde yapılacak Botoks enjeksiyonu sonrası alın ve göz çevresindeki çizgiler azalır ve daha genç ve dinç görünüme kavuşursunuz.

Botoks uygulama sonuçlarını ne zaman ortaya çıkar?

Uygulamadan sonra günler içinde (3-7gün ) etki başlar. Botoks uygulamasını takiben alın bölgesi, kaşlar arasında yer alan çizgilerde ve göz çevresinde yer alan kaz ayağı çizgilerinde belirgin bir azalma ve iyileşme gözlenir. Bu çizgilerdeki azalma ve iyileşme 1 aya kadar devam eder. Etki 4-6 ay sürer. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Botoks 'in etkisi ne kadar kalıcıdır?

Gözle görülür iyileşme 4-6 aya kadar devam eder ve bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Botoks uygulama sonrası bir sonraki randevu tarihini doktorunuzla görüşerek kararlaştırabilirsiniz.

Botoks uygulaması ağrılı mıdır?

Botoks uygulamasında çok ince uçlu iğneler ile enjeksiyon yapılmaktadır. Bu enjeksiyonlar esnasında ortaya çıkan ağrı minimal ve kısa sürelidir. Sıklıkla enjeksiyon öncesi kısa süreli sadece buz uygulaması yeterli olabilmektedir. Nadiren lokal anestezik içeren krem uygulaması bu amaçla kullanılabilir. Tüm işlem yaklaşık 10 -15 dakika sürmektedir. Enjeksiyona bağlı nadiren kızarıklık, morluk, şişlik, hassasiyet ve ağrı olabilir. Bunlar kısa sürede kaybolur.

Botoks yaptırınca yüz ifadem kaybolur mu?

Deneyimli ellerde yapılan Botoks uygulamasıyla yüz ifadeniz tamamen kaybolmaz. Dengeli bir Botoks uygulamasında, kas kasılması geçici olarak azaltırılır, amaç fonksiyonu tamamen ortadan kaldırmak değildir. Yine kaşlarınızı kaldırabilir, kaşlarınızı çatabilir mimikleriniz kullanabilirsiniz ancak buna bağlı ortaya çıkan kırışıklıklar azalmıştır. Bu nedenle kişiye özgü doz uygulaması çok önemlidir. Bu ayrıntılı fonksiyonel ve estetik muayene gerektirir. Deneyim çok önemlidir. Deneyimli ellerde yapıldığında donuk bir yüz ve Botoks ifadesi ile karşılaşmak çok nadirdir.

Botoks tedavisine devam etmezsem yüzümdeki çizgilere ne olur?

Botoks tedavisine devam etmezseniz alın, kaş arası ve göz çevrensizdeki kırışıklıklar yavaş yavaş Botoks öncesi haline döner.

Aşırı terlemeden nasıl kurtulurum ? Koltuk altı aşırı terlemenin tedavisinde Botoks etkili midir?

Koltuk alından aşırı terlemenin tedavisi amacıyla Botoks uygulaması yapılabilir. Amerikan ilaç dairesi (FDA) medikal tedaviye, yani terlemeyi azaltan sprey, roll uygulanmasına rağmen, azalmayan aşırı koltuk altı terlemelerinde Botoks tedavisine onay vermiştir. Koltuk altı terlemesi olan kişilerde terleme olan bölgenin tam tespiti için nişasta testi uygulanabilir ve bölge işaretlenir. Botoks çok ince iğne uçlarıyla yaklaşık 15-20 noktaya uygulama yapılır. Koltuk altı Botoks uygulamasıyla aşırı terlemeden kurtulabilirsiniz. Aşırı terleme için koltukaltı Botoks uygulaması yaklaşık 15-20 dakikada yapılabilmekte ve etkisi ortalama 201 gün yani 6.7 ay sürmektedir. Botoks uygulamasından sonraki 4 hafta içinde terlemede belirgin bir azalma olduğunu görülecektir.

Koltuk altından terleme kesilse ne olur?

Aşırı terleme tedavisi için Botoks uygulaması sonrası koltuk altında terleme kesilirse sizi büyük rahatsızlık veren gömleklerinizin, tişörtleriniz koltukaltı bölgesindeki ıslaklık, kirli görünüm ve renk değişiminden kurtulursunuz. Koltukaltından terleme kesildiği için hiçbir olumsuz etki beklenmezken vucudunuzun diğer bölgelerinde bulunan ter bezleri yardımıyla ihtiyaç duyulan terleme gerçekleşir.

Botoks uygulama riskleri nelerdir?

Genel Riskler: Botoks 15 yıldır estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır. Kas hastalıklarında kullanımı ise çok daha eskiye dayanmaktadır. Bu süreler içinde Botoks'in hiçbir yan etkisi saptanmamıştır. Nadiren karşılaşılan Botoks alerjisine bağlı kaşıntı, döküntü astım benzeri nefes darlığı gibi tablo ile karşılaşılabilir. Bu durumda hemen doktorunuzla temasa geçip gerekli tedavi düzenlenmelidir.Amerikan ilaç araştırma dairesi FDA’nın da onayladığı Botoks tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Botoks uygulamalarının riskleri ;Enjeksiyona bağlı kızarıklık, morluk, şişlik, ağrı olabilir. Baş ağrısı, kaşıntı, nadiren pitozis (göz kapağı düşüklüğü, 3-8 hafta arasında düzelir). Kaşların aşırı kalkması, düşmesi, asimetri gibi geçici riskler ile karşılaşılabilir. Bunlar ek işlem ve tedavi gerektirebilir.

Botoks uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken konular:

İşlemden sonra 4 saat süre ile yatmamalı,uygulama yerine masaj yapılmamalı, ağır eksersizden kaçınılmalı. Bu durum uygulanan ilacın istenmeyen kas gruplarına dağılıp yan etkilerin ortaya çıkmasını engellemeye yöneliktir. Mutlaka emzirmekten, hamilelikten kaçının veya etkili bir gebelik önleme yöntemi seçiniz.

Laser tedavisi Botoks etkisini azaltır mı ?

2005 yılında yapılan yılında yayınlanan bir çalışmada Botoks injeksiyonunu takiben 10 dk sonra yapılan non-ablatif laser uygulaması sonrası Botoks etkinliğinde bir azalma olmadığı gösterilmiştir.

Prof.Dr.Muhitdin Eski