•  
  •  

Biyografi

Trabzon’da doğdu, orta öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Tıp Fakültesine 1985 yılında girdi ve 1991 yılında mezun oldu. Plastik Cerrahi ihtisas eğitimini 1994-1999 yılları arasında GATA Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında yaptı.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak Ankara Mevki Hastanesine atandı. Burada çalıştığı süre içerisinde 2000 yılında Akdeniz Yanık Konsülü bursu kazanarak Pariste Cochin hastanesinde çalıştı. Aynı yıl ödüllendirilerek 3 ay süre ile Londra İngiliz Kraliyet Dil Okulunda (Defence School of Languages) ileri İngilizce dil eğitimi aldı.

2001 yılında ABD en ünlü plastik cerrahlarının yetiştiği ve en önemli eğitim ve tedavi merkezlerinden biri olan New York Üniversitesi (NYU) Rekonstrüktif Plastik Cerrahi Enstitüsünde fellow olarak kabul edildi. Burada dünyaca tanınmış plastik cerrahlarından olan Joseph G. McCarthy’nin yanında çalıştı.

Özellikle Joseph G. McCarthy’den doğumsal ve edinsel yüz asimetrilerinin distraksiyon osteogenesis ile düzeltilmesi, kraniofasiyal cerrahi ve özellikle yüz estetiği ( burun, kulak, göz kapağı) konularında eğitim aldı ve bir çok klinik araştırmaya katılıp makaleler yazdı ve en saygın dergilerde yayınladı.

NYU Rekonstrüktif Plastik Cerrahi Enstitüsünde kaldığı bir yılı aşkın süre içinde enstitünün tanınmış ve her biri kendi alanlarında otorite olan Charles H. Thorne (Kulak,burun ve yüz estetiği), Glenn W. Jelks (Göz kapak estetiği ve rekonstrüksiyonu), Court B. Cutting(Dudak damak yarığı), Nolan Karp (Meme estetiği), Barry Zide (çene estetiği) gibi Plastik Cerrahlarından çalışma şansı elde etti ve eğitim aldı. Bunların engin deneyimlerinden yararlandı.

NYU Medikal Center bağlı hastanesi olan Manhattan Eye Ear and Throat Hospital’da (Amerika Bileşik Devletlerinin en büyük ve ünlü Estetik Cerrahi Hastanesi) Sherrell J.Aston (yüz germe), Daniel Baker (Short skar face lift), Alan Matarrasso (vucut şekillendirme; liposuction abdominoplasti), Gerald Pitman (liposuction), Nicholas Tabbal (rhinoplasti) gibi ünlü plastik cerrahlarla çalıştı, eğitim aldı ve onların deneyimlerinden yararlandı.

2012 yılı Aralık tekrar ayında bu hastaneyi ziyaret ederek özellikle estetik yüz cerrahisinde ( yüz, boyun germe ve rhinoplasti ) güncel yaklaşımlar konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

2003 yılında Amerikan Plastik Cerrahi Derneğine (ASPS) üye olarak şeçildi. New York dönüşü 2003 yılında GATA Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak akademisyenliğe başladı. Anabilim dalının birbirinden değerli öğretim görevlileri ile çalışarak çok değişik akademik ameliyatlar gerçekleştirdi. Bu süre içinde 30 un üzerinde yurt dışı ve 20’yi aşkın yurt içi dergilerde yayınlanan makale yazdı. 2008 yılında Doçent ve 2015 yılında Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Profesörü oldu.

Başta Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASPS/PSEF), Amerikan Estetik Plastik Cerrahlar Derneğince(ASAPS) düzenlenen kongreler olmak üzere bir çok uluslararası ve ulusal kongrelere panelist ve konuşmacı olarak katıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Yonca Apt. No:33/20 Çukurambar, Çankaya, Ankara adresinde bulunan muayenehanesinde mesleğini serbest olarak icra etmektedir.

Prof. Dr. Muhitdin Eski evli ve biri kız biri erkek ikiz çocuğu vardır.