¬ Burun Estetiği Revizyonu

Burun Estetiği Revizyonu

Revizyon Burun Ameliyatı ve  Revizyon Burun Estetiği Fiyatları:

Burun Estetiği Revizyonu

 

Geçirilmiş burun  ameliyatı sonrası   görünümün  planlanan veya istenilen şekilde  olmaması, travma gibi diğer nedenlerle burunda şekil bozukluğu oluşması veya fonksiyonel problemler nedeniyle yapılan ikincil burun ameliyatlarına  revizyon burun  ameliyatı denmektedir. Revizyon rinoplasti  ismi de verilen burun estetiği revizyon ameliyatları  sıklıkla   aşağıdaki nedenlerle yapılır.

 

 

  • Burun ucunun sivri  olması, burun ucunun top varmış gibi geniş görünümü, asimetrik olması
  • Mandala sıkıştırılmış burun görünümü (Pinched Nose): Burun ucunu inceltmek için  burun ucu kıkırdakların  çok fazla alınması, dikişlerle    çok fazla sıkıştırılması sonucu oluşur.
  • Kuş gagası görünümde burun: kemik kemerin alınıp uctaki kıkırdağın alınmadığı durumda ortaya çıkar.
  • Burun ucunun düşmesi: burun ucu destetiğnin az olması yada mukozal fazlalık sonrası ortaya çıkar  Burun deliklerinin büyük olması: Burun kemerinin alınması ancak burun ucunda yeterli küçültme ve şekillendirme sağlanamaması sonucu    çıkar . 3-boyutlu şekillendirme ve küçültme bu sorunu çözer.
  • Burun sırtını çok oyuk, kavisli olması, burun ucunun  çok kalkık olduğu ve burun deliklerinin önden göründüğü ( Domuz burunu görünümü)ve burnun 100 metreden estetikli olduğunun fark edildiği  estetikli burun y
  • Burnun uzun kalması
  • Burnun yüze oranla büyük kalması
  • Burun sırtında kıkırdak çıkıntı, çökme gibi düzensizlikler
  • Burun kanatlarının geniş kalması, asimetrik olması  yandan bakıldığında kanatların yukarıda olması ( alar retraksiyon)
  • Nefes almada güçlük, tıkanıklık gibi fonksiyonel problemler


Başarısız bir ameliyat geçirdiğini düşünenlerin yaklaşımı nasıl  olmalı?

Öncelikle olarak ilk ameliyatı yapan doktorunuza başvurmanız önemlidir. Onun tavsiyelerini takip edin, sabırlı olun ve onun sorunu çözmesini isteyin. En az sizin kadar o da sorunun çözülmesini istemektedir. Ancak  bazı hastalar revizyon konusunda uzmanlaşmış  doktor arayabilmektedir. Bu nedenle revizyon burun estetiği ameliyatına  karar verirken çok iyi düşünülmeli ve her zaman bu konuda deneyimli bir estetik plastik cerraha ulaşmak akılcıdır.

 

Revizyon burun  ameliyatı ne zaman yapılmalı?

Burun estetiği revizyon ameliyatında  zamanlama herşeydir. Revizyon burun ameliyatı için en az  1 yıl beklenmelidir. Bazen basit şekil bozuklukları  için 6 ay bekleme yeterli olabilir. Burun ameliyatı sonrası oluşan ödemin önemli bir kısmı  hızla kaybolurken, tamamının kaybolması  1 yılı bulabilmektedir. Aynı zamanda burun dokusundaki skar dediğimiz iyileşen dokunun yumşaması da zaman gerektirmektedir. Bu skar yumşamadan yapılacak girişim, ameliyatta yeterli düzeltme yapılmasını engelleyebilir. Erken yapılan burun revizyon ameliyatları daha fazla şişlik ve uzun süren ödeme yol açabilir.Bu nedenle burun revizyon ameliyatında  aceleci olmamak gerekir. Doktorunuzun en uygun  revizyon zamanı için vereceği karar önemlidir.

 

Revizyon Burun  Estetiği Ameliyatı:

Burun revizyon ameliyatları herbir hasta için farklılık gösterir. Şekil bozukluğu  burun kemikleri yani  üst 1/3 bölümünde, burun sırtınında yada burun ucununda  olabilir. Bazen de burnun büyük kalması yada çok küçük kalması gibi  burnun tamamını içine alabilir. Bu nedenle  problemler tam olarak ortaya konulmalıdır. Bu durum ayrıntısıyla karşılıklı konuşulmalı ve ortak bir karara varıldıktan, sonra ameliyat hazırlıklarına geçilmelidir. Burun estetiği revizyonu  soruna yol açan şekil bozukluğu neyse ona yönelik yapılmalıdır. Yapılan düzeltme herzaman hastaya özgü olmakta ve her bir hastada değişiklik göstermektedir. Bu nedenele burun revizyon ameliyatlarının  biri diğerine benzemez.

Burun estetiği revizyonu lokal yada genel anestezi altında gerçekleştirilebilir.  Bazı küçük şekil bozuklukları lokal anestezi altında 15-20 dakikalık basit bir  girişimle düzeltilebilir. Burun sırtı yan duvardaki sınırlı düzensizlikler ameliyata gerek kalmadan burun dolgusu ile düzeltilebilir.

Burundaki şekil bozukluğu ileri ise revizyon işlemi  primer yani  ilk burun ameliyatlarından daha komplike olabilir ve  daha uzun sürebilir. Revizyon ameliyatlarında  amaç foksiyonel ve estetik  onarımı sağlamaktır. Burun büyükse küçültülebilir, küçükse yüze orantılı olacak şekilde büyütülebilir. Eğrilikler, asimetriler, çökmeler düzeltilir. Nefes almakta güçlük varsa kıkırdak eklemeleri yapılarak hava yolu açııklığı sağlanır. Şekil bozukluğuna yolaçan fazla kıkırdakla alınabilir. Burun geniş kalmışsa daraltılabilir. Burun ucu düzeltilip kanatlardaki genişlik azaltılabilir.  Sonuçta estetik ve fonksiyonel sorunların giderildiği yüze yakışan  bir buruna  ulaşılır.

 

Revizyon burun ameliyatlarında hangi teknik kullanılmalıdır?

Revisyon burun ameliyatları açık yada kapalı teknik kullanılarak gerçekleştirilebilir. Hangi tekniğin kullanılacağı konusunda  estetik plastik cerrahınız sizi bilgilendirecektir. Açık veya kapalı teknik burun ameliyatlarının avantaj ve dezavantajları konusunda bilgi verecektir.

Doktorrunuzun sadece  belli bir tekniği kullanıyor olması  nedeniyle cerrah seçimi yapmayınız.  Herbir revizyon burun ameliyatı farklıdır. Kendine özgü işlemler gerektrir ve birbirine benzemez. Bu nedenle  tek bir teknik,  revizyon burun estetiğindeki sorunları çözmeye yetmeyebilir.

Size yapılacak işlemi ayrıntısyla anlatan, aklınıza yatan, güvenebileceğiniz ve burun estetiği konusunda deneyimli  estetik plastik cerrah seçimi  yapınız.

 

 Revizyon Burun Ameliyatı Fiyatları:

Revizyon burun ameliyatında deformitenin derecesi yani yapılması gereken işlemlerin zorluğu, ameliyat yapılacak hastane fiyat belirlemede önemli rol alır. Revizyon rinoplasti fiyatları herzaman ilk yapılan ameliyatlarda daha pahalıdır. Revizyon burun estetiği fiyatında doktorunuzun deneyimi  de çok  önemli rol almaktadır. Revizyon burun ameliyatı fiyatını belirlemek için ön görüşme ve burun muayenesi mutlaka gereklidir. Hastanın muayeneye gelemeyeceği durumlarda( şehir dışı, yurtdışı hasta) fiyat belirleme için fotoğraflarla yapılacak bir ön değerlendirme yardımcı olabilir.  Ancak  yüzyüze görüşme ve muayene esastır.

Revizyon burun ameliiyatı fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için iletişim sayfasından form doldurabilir yada 0312 285 80 70  numaralı telefonu arayabilirsiniz.

                                                                                              Prof.Dr.Muhitdin Eski